2 июля / 2017

Против безобразия возле Святыни

Два дня православные верующие и прихожане как могли переносили невзгоды из-за проходящего в самом центре Риги авторалли. Устроители этого шоу, как могли поглумились над чувствами верующих – для этого прямо у стен нашего любимого Кафедрального собора Рождества Христова: была установлена черная сцена, с которой шла нескончаемым потоком современная музыка, танцы полуголых девиц, выходки пьяных, стена туалетов у забора и т.д.  За этот период времени на сайт пришло очень много писем с комментариями и возмущениями от происходящего. Часть из них мы и публикуем.


Rīgas Debesbraukšanas latviešu pareizticīgo draudzes baznīcēns Jānis: Šorīt dodoties uz dievkalpojumu Rīgas Debesbraukšanas draudzē ceļā mani sagaidīja ļoti nepatīkams pārsteigums biju ieradis braukt garām Kristus Dzimšanas katedrālei un secināju, ka šajā ielas posmā Brīvības bulvārī satiksme ir slēgta. Vēlējos doties uz dievnamu atbilstošā noskaņojumā, kurš tika neglābjami sabojāts. Katedrāles priekšā redzēju telti, cilvēkus tērptus melnās drēbēs, kā arī dzirdēju pārmērīgi skaļu mūziku. Nesaprotu kā ir iespējams ko tam līdzīgu sarīkot svētdienas rītā. Katedrālē atrodas mūsu svētā svētmocekļa Rīgas arhibīskapa Jāņa relikvijas. Pat garām ejot ticīgi ļaudis izrāda atbilstošu godbijību šai svētajai vietai. Gribētos jautāt – vai arī šie cilvēki, kuri sarīkojuši “dēmoniskās dzīres” netālu no svētvietas nav spējīgi domāt par savas dzīves noslēgumu, vai vienkārši izrādīt cieņu attiecībā pret savu līdzpilsoņu reliģiskām jūtām.

* * *

В субботу вечером, 1 июля, я шла в Рижский Кафедральный собор на воскресную службу и к своему удивлению увидела перед входом в храм высокую сцену, а на ней – полуголых танцующих девушек. Звучала громкая музыка. Какого будущего мы ожидаем от нашей молодежи, если рядом с местом молитвы дозволяется открытое ее поругание? Сегодня дозволили подобное – что же будет дозволено завтра?

Анастасия, прихожанка Кафедрального собора

* * *

Es esmu pareizticīgā kristiete. Tas kas notika 01.07.2017. pie Rīgas Kristus Piedzimšanas Katedrāles ir neaprakstāmi. Skaļa nepiedienīga mūzika, pusplikas sievietes, kas dejo ar sēdvietām pret baznīcu, Kristus pestītāja svēto namu, mašīnas, kas ar saviem skaļajiem motoriem tricina baznīcas lustras. Baznīcā netika invalīdi, kas brauca palūgties pie Latvijas vienīgā kanonizētā svētā svētmocekļa pīšļiem. Dievnamā bija grūti lūgties, jo skaļā mūzika traucēja pat pie aizvērtām katedrāles durvīm. Es esmu ļoti aizskarta, dusmīga un aizvainota, ka Rīgā, šāds pasākums notiek tieši pie centrālās pareizticīgās baznīcas. Ceru, ka man šādus skatus un izjūtas vairs nevajadzēs piedzīvot. Šis pasākums patiesi ir Jēzus Kristus apgānīša, sagānīšana un nicināšana.

Dzidra (Anna)

* * *

Es gribētu izteikt savu neapmierinātību par pasākumu, kas 1. un 2. jūlijā notika pie Kristus Piedzimšanas katedrāles Rīgā. Ja vēl varētu samierināties ar to, ka pasākums notiek sestdienā un svētdienā, kas priekš kristiešiem ir dienas, ko veltam Dievam un garīgajai dzīvei, tad pavisam noteikti nevar samierināties ar to izvirtību un nekaunību, kas notika tieši pie katedrāles durvīm, ka nav iespējams iekļūt baznīcā bez grūstīšanās, nemaz nerunājot uz pusplikām daiļā dzimuma pārstāvēm, kuras dejoja skanot skaļai mūzikai.

Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrāles draudzes loceklis Oļegs

* * *

Izsenis noteikts Dieva Likumā un pieņemts arī sabiedriskajās normās, ka Dievnami tiek celti skaistākajās un pieejamākajās pilsētu vietās, lai Kunga dienās - svētdienās un svētku dienās, kā arī katrā laikā, tajos notiktu dievkalpojumi ar lūgšanām un aizlūgšanām par visiem cilvēkiem, par mieru un labklājību visā pasaulē, un  visi varētu brīvi un netraucēti, pateicoties noteiktajai ticības brīvībai, Dievnamus apmeklēt un piedalīties kopējā lūgšanā. Šāda situācija mums šķiet pašsaprotama un nodrošināta mūsu valsts un galvaspilsētas ikdienā. Taču vakar un šodien šī pierastā un labā kārtība pilnīgi negaidīti tika pārkāpta mūsu Rīgas pilsētas pašā sirdī pie centrālā Latvijas pareizticīgo dievnama - Kristus Piedzimšanas Katedrāles, kura, kā vienmēr, aicināja savus dievlūdzējus uz sestdienas un svētdienas dievkalpojumiem, taču piekļuve Dievnamam no Brīvības ielas tika ierobežota, atstājot tikai trotuāru, kas sagādāja virkni neērtību, īpaši cilvēkiem ar speciālām vajadzībām- invalīdiem un slimniekiem, kuri ikdienā apmeklē Katedrāli. Dievkalpojumi tika traucēti ar skaļu mūziku un troksni, neļaujot ierastajā kārtībā veikt lūgšanas. Hobija un izklaides pasākums svētdienā kļuva par traucēkli ticīgo rīdzinieku ierastajā garīgās dzīves ritmā. Ļoti ceram sagaidām, ka līdzīgas situācijas mūsu pilsētā vairs netiks pieļautas un nenotiks.         

Pēteris

* * *

Если называть вещи своими именами, то это хулиганство и хамство. Неуважение к христианам, прихожанам соборам, святыням, которые хранятся в соборе (нетленные мощи святого священномученика Иоанна, список Тихвинской иконы Богородицы и т.д.) Получается, что организаторы и участники бессовестно поглумились над тем, что мы любим всем сердцем и чтим. Не будет у нас будущего, если мы будем продавать свою совесть ради подобного фарса. 

Павел

* * *

Я православный . Мои родственники подверглись гонениям советской власти, прошли лагеря , пытки,  унижения, раскулачивание . те храмы, что они строили, коммунисты рушили. То что происходит сейчас в Риге на ул. Бривибас возле Кафедрального Христарождественского Собора напоминает мне годы беспредела НКВД по отношению к верующим.

Рафаэль (в крещении Владимир)

* * *

Я хочу высказать свою позицию по поводу так называемого "роскошного парада" ралли Gumball 3000 в Риге в центре города напротив Кафедрального Собора. Мне52 года, я гражданка Латвии, глубоко верующий человек. Воспитывала своих детей в православной вере. Наша семья, сыновья, невестка, внучка постоянно посещает церковные богослужения.  Латвия это христианская страна, где несколько официальных христианских конфессий. Воспитывала своих сыновей в уважении к другим христианам - католикам, лютеранам. Но то что происходит эти дни перед Храмом - это надругательство над чувствами верующих. Громкая музыка, барабанный грохот помешали помолиться многим верующим, в том числе и мне. К сожалению ни городские власти, ни правительство страны ничего не сделали для защиты чувств верующих. По моему мнению такие шоу можно проводить в других местах города - набережная, Кипсала и др.

Раба Божия Людмила

* * *

Vakar, ejot gar katedrāli, biju izbrīnīts tai nekaunībai, kas notika pretī. Skaļa mūzika, meitenes, kas pie katedrāles ieejas dejo, bīdot savus gurnus uz Baznīcas pusi. Mani, kā kristieti, tas aizskar. Kamēr mūsdienu ļaužu vērtības tiek vērstas uz mantīgo, ir cilvēki, kuriem rūp viņu garīgais stāvoklis, ne tikai laicīgā dzīve. Neatkarīgi no konfesijas, Baznīca ir vieta, kur mīt Dievs, Viņa Svētie. Katedrālē glabājas vienīgā Latvijas svētā- Svētmocekļa Jāņa Pommera, Rīgas Arhibīskapa svētās atliekas, vieta, kur mīt Latvijas svētais, kurš savā cīņā par Baznīcu, tika vardarbīgi noslepkavots. Kā jūtas cilvēki, kas atnāk uz Baznīcu vērst savas lūgšanas par sevi, saviem tuvajiem, valsti, kad lūgšanas iztrauc skaļa, garīgi tukša mūzika. Skaļi auto gaudoņi, miskastes konteineri, dejojošas pie Baznīcas ejas meitenes- tā ir nekaunīga, necienīga un aizskaroša attieksme pret visiem ticīgajiem ļaudīm.

Daniels

* * *

Желаю высказать свое возмущение, происходившим 1 и 2 июня мероприятием у Кафедрального собора Рождества Христова г.Риги. У самых дверей храма происходили неподобающие для святого места танцы. Громкость была такая, что в дальнем углу храма не было возможности спокойно помолиться. Считаю, недопустимым со стороны Рижской думы позволять проводить подробные безнравственные мероприятия вблизи православных храмов.

Прихожанин Кафедрального собора Рождества Христова г.Риги